Projekt Options - nabídka účasti ve forecastingovém turnaji

17.12.2020

Staňte se s námi forecastery!
Baví vás sledovat novinky o dění v ČR i ve světě a přemýšlet, jak se bude situace dále vyvíjet? Věříte, že jste v tom dobří? Chtěli byste si to ověřit a zároveň se dále zlepšovat?

Zúčastněte se historicky první série forecastingových turnajů v ČR, vyhrajte finanční odměny a získejte možnost být součástí vznikajícího Odborného predikčního týmu.

Turnaje se budou konat na jaře 2021 a účastníci v nich budou anonymně predikovat vývoj událostí v horizontu několika měsíců. Před začátkem každý účastník projde krátkým školením. Otázky budou vypadat zhruba takto:

Po skončení turnajů budou nejlepší účastníci finančně odměněni a pozvání do Odborného predikčního týmu. Ten by pak měl být k dispozici české veřejné správě i jiným institucím, zejména pro lepší rychlé odhadování vývoje v krizových situacích s vysokou nejistotou.

Otázky se budou týkat různých současných problematik, nejen COVID-19. Projekt bude pořádán pod hlavičkou organizace České priority. Součástí řešitelského týmu jsou např. Dr. Marek Havrda, Doc. Jozef Baruník nebo Dr. Lucie Vrbová. Mezi již spolupracujícími institucemi jsou např. NUDZ nebo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti (součást Úřadu vlády ČR).

Pedagogům a studentům IES se nabízí možnost zúčastnit se těchto turnajů. Na webu predikce.org nyní probíhá nezávazná registrace. Principem projektu je, že do turnajů se může registrovat kdokoliv bez ohledu na senioritu nebo odbornost.

Autor - Mgr. Eliška Krohová

VO Laure de Batz