Pavel Dvořák (červen 2014)

Pavel Dvořák pochází z jižních Čech a absolvoval bakalářské studium na Institutu ekonomických studií v roce 2012. Od té doby studoval jeden semestr na Griffith Business School v Brisbane, v Austráli, další pak ve Francii, v Paříži na Sorboně a v současné době dokončuje roční magisterské studium na University of Amsterdam v Nizozemsku. Zde také s českým kolegou Janem Svitákem zabodovali v soutěži Econometrics Game, která se každý rok koná v Amsterdamu za konkurence univerzitních týmů z celého světa.
Kromě toho, že se zajímá o matematiku, Pavla baví hlavně sport, hraje squash, Ultimate Frisbee a má rád vysokohorskou turistiku. Cestování je také jeho velkým koníčkem, nejzajímavější destinace, které zatím navštívil byly Kanada, Japonsko, Arménie nebo Brazilíe.

   
  Jak se Vám podařilo prorazit v mezinárodní konkurenci v Econometrics Game, co bylo klíčové pro úspěšné získání třetího místa? Co pro Vás bylo na „hře“ nejzajímavější?

Nejvíce jsem si užíval napětí a nejistotu během soutěže. Prakticky během jednoho dne jsme museli načíst teorii, vymyslet metodu, která nám měla pomoci vyždímat co nejvíce informací z poskytnutých dat, ale nesměla být zase příliš složitá, jinak bychom ji nestihli naprogramovat. Náš tým nakonec vsadil na jednodušší metodu, která se však nakonec ukázala být efektivní a lehce ospravedlnitelná z pohledu teorie. Svou roli určitě sehrálo i štěstí -- náš model prostě předpověděl správné hodnoty.

Jak hodnotíte přínos studia v zahraničí?

Osobně mi studium v zahraničí přineslo kromě školních znalostí i mnoho dalšího. Dost jsem se naučil o životě a lidech, jazyky, poznal jsem kulturu, přírodu. jídlo. Zní to jako klišé, ale je to tak. Doporučil bych to každému.

Která ze studovaných škol, nebo zemí pobytu, na Vás zapůsobila nejvíc, a proč?

Za poslední dva roky jsem měl to štěstí studovat na třech univerzitách. První byl výměnný pobyt na Griffith Business School v australské Brisbane, následoval semestr na Sorboně v Paříži a na University of Amsterdam nyní dokončuji magistra v ekonometrii a studiu věnuji hodně času. Mou oblíbenou zemí je, po zkušenosti s životem tam, rozhodně Austrálie. Životní úroveň, usměvaví místní lidé, klima a hlavně krásná příroda. Tahle směs, spolu s úctou pro právo, fungujícími úřady a nízkou korupcí dělá z Austrálie výborné místo k životu.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna, budete pokračovat ve studiu?

Návrat k PhD studiu nevylučuji, ale nyní se alespoň rok chystám pracovat fulltime. Než se usadím v Čechách za pár let, chci ještě pobýt pár let někde po světě. Láká mě Afrika, jihovýchodní Asie či Jižní Amerika. Rozhodně bych chtěl v práci uplatnit to, co jsem se naučil v ekonometrii. Mým malým snem je pracovat pro OECD či WB.

 

 

 

Říjen 2023
poútstčtsone
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY