Karel Pfeffer (leden 2022)

Karel Pfeffer absolvoval magisterské studium na IES v roce 2016. Do zahraničí se podíval už při studiu v rámci studijního pobytu Erasmus a to na mnichovskou Ludwig-Maximilians-Universität.

V současnosti Karel pracuje jako datový inženýr ve společnosti Red Bull. Žije přitom v Rakousku ve Fuschl am See. Zkušenosti sbíral již během studia, nejprve jako Finance Trainee ve společnosti Procter and Gamble, kde později působil jako corporate sales manager pro střední Evropu. V roce 2019 nastoupil do společnosti Siemens jako BI Developer, ale zhruba o rok později si splnil svůj sen žít v Alpách a začal pracovat ve společnosti Red Bull.

Ve volném čase se Karel věnuje sportu, triatlonu či běžeckému lyžování. 

Karle, čím a jak Vás nasměrovala IES? Co Vás zde nejvíc ovlivnilo?

IES mi dal cenný základ, díky kterému jsem si mohl následně vybrat z téměř jakéhokoli odvětví, kam bych chtěl následně směřovat svoji kariéru. Zejména kurzy matematiky, statistiky a mikroekonomie mi pomohly zlepšit analytické a abstraktní myšleni, které jsou nesmírně důležité pro úspěch v kariéře. Pokud bych měl vybrat jednu věc, která mě nejvíce ovlivnila, tak je to zkušenost, že neexistuje výzva, která se nedá zdolat, pokud se tomu oddáte.

Po škole jste nastoupil na finanční pozici do společnosti Procter and Gamble, což není úplně firma, kam běžně chodí absolventi IES, jak Vás napadlo hlásit se zrovna sem?

Jsem přesvědčený o tom, že jakékoliv kariérní rozhodnuti by mělo být kreativní a přinést vám novou zajímavou zkušenost a výzvu.
Procter & Gamble je firma, která najímá pouze na juniorní pozice. Proto kvalita vyššího managementu je do značné míry daná schopností přilákat a identifikovat mladé talenty. Výběrové řízení má 5 kol a dalo by se říct, že už to být přijat, je úspěch.
Zároveň P&G je dlouhodobě hodnoceno jako jeden z nejlepších zaměstnavatelů, který klade velký důraz na vzděláni a people management.

Pracoval jste v Siemensu jako BI developer, co se za touto pozicí vlastně skrývá? Co konkrétně BI znamená?

BI znamená Business Inteligence oddělení, které se podílí a z velké části definuje, jak daná společnost pracuje s daty od datových skladů, přes datové procesy až po reporting. Je to velice zajímavý a rostoucí sektor, který spojuje IT a business.
BI Developer je zpravidla člověk, který musí rozumět businessu, ale zároveň být schopný se pohybovat plynule v databázích, umět objektové programování a navrhovat různá reportingová řešení.

Pracujete a žijete v Rakousku, proč jste si vybral právě tuto zemi? Byla za tím cílená snaha právě o konkrétní lokalitu, nebo spíš náhoda?

V Alpách jsem si přál žít od doby, co jsem měl možnost v rámci Erasmu studovat na LMU v Mnichově a také absolvovat triatlonové kempy v Zell am See. Jediná otázka byla, jak to dát dohromady s kariérou.

Vaším zaměstnavatelem je nyní Red Bull. Firma, která je vyhlášená podporou adrenalinových sportů a celkově se jedná o velmi „cool“ značkuJe práce zde také cool? Nebo je zde práce s daty stejná jako na obdobných pozicích v jiných firmách?

Red Bull je klasická společnost s všemi procesy a legislativou. Nicméně, jsou tu určité aspekty, které život a způsob práce v Red Bull HQ odlišuje od ostatních společností.

V první řadě Red Bull je stále soukromá společnost, což podle mého názoru vytváří víc „rodinné” prostředí. Dále, Red Bull má svoje sales týmy po celém světě, ale i přesto je velmi centralizovaný. Takže v případě, kdy pracujete na HQ, tak všechny vaše projekty mají zpravidla globální rozsah. To v důsledku znamená, že ráno máte meeting s týmem v Austrálii, přes den v Rusku a večer ze Santa Moniky.

Nakonec je to i prostředí, které práci zde dělá speciální. Když nasněží, můžete jet do práce na lyžích a během obědové pauzy si jít v létě zaplavat do jezera. Takže já bych řekl, že práce tady je “cool“.

Ve volném čase se věnujete hlavně sportu, jaké jsou Vaše sportovní cíle?

Jizerská 50 

 

Říjen 2023
poútstčtsone
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY