Detail práce

Vývoj private equity fondů v České republice

Autor: Mgr. Petra Sedláková
Rok: 2008 - letní
Vedoucí: † prof. Ing. Michal Mejstřík CSc.
Konzultant:
Typ práce: Diplomová
Finance, finanční trhy a bankovnictví
Jazyk: Anglicky
Stránky: 127
Ocenění: Pochvala děkana Fakulty sociálních věd za vynikající diplomovou práci.
Odkaz:
Abstrakt: Private equity fondy hrají významnou roli ve financování společností, které nejsou veřejně obchodované, již od svého počátku v 50. letech. Tyto fondy se nejprve zaměřovaly na transakce do začínajících společností, převážně technologického zaměření. Poté se díky příznivé ekonomické situaci přeorientovaly na odkupy (buyouts) a již se nezabývají propagací technologických inovací, ale zefektivněním fungování společností, které se stále více potýkají s rostoucí konkurencí.
V posledních několika letech se ve středních a východní Evropě výrazně zvyšoval počet private equity fondů a finančních skupin působících v oblasti private equity, a to díky několika faktorům: přebytku likvidity na světových trzích, nízkým úrokovým sazbám a potenciálu firem v této oblasti.
Tato diplomová práce analyzuje vývoj private equity fondů a celého trhu private equity v České republice od roku 1990 až po současnost, a to v evropském kontextu. Je zaměřena na hlavní determinanty aktivity v oblasti private equity, na trendy a na překážky, které brání dalšímu rozvoji tohoto trhu v České republice. V poslední části této práce se soustředíme na krizi likvidity a její dopady na evropský a Český trh private equity.
Ke stažení: Diplomová práce Sedlákková
Červen 2023
poútstčtsone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY