Detail práce

Správa akciových společností prostřednictvím dluhu v České Republice

Autor: Bc.Petr Řehoř
Rok: 2006 - zimní
Vedoucí: doc. JUDr. Tomáš Richter LL.M., Ph.D.
Konzultant:
Typ práce: Bakalářská
Jazyk: Anglicky
Stránky: 56
Ocenění:
Odkaz:
Abstrakt: Tato práce se zabývá problematiku bytové politiky v České republice. Druhá kapitola popisuje vývoj bytové politiky v ČR od poloviny 19. století až po současnost. Rozvádí současnou situaci bytového fondu a stav v jednotlivých sektorech bydlení podle typů vlastnictví. Závěr této kapitoly je věnován situaci v bytové výstavbě.

Třetí kapitola se zabývá současnými problémy v jednotlivých oblastech bydlení. Popisuje zanedbanost stávajícího bytového fondu a problémy nové bytové výstavby. Největší prostor je v této kapitole věnován sociálním problémům v oblasti bydlení. Dále zde uvádím některé další vybrané problémy, včetně v současnosti nejdiskutovanějšího tématu, kterým je problém deregulace nájemného.

Nástrojům k řešení jednotlivých problémů se věnuje kapitola čtvrtá. Obsahuje nejprve obecnou charakteristiku nástrojů bytové politiky, včetně přehledu institucí, které tyto nástroje používají. Dále jsou zde nástroje děleny do tří skupin – nástroje na podporu stávajícího bytového fondu, nástroje na podporu nájemního a na podporu vlastnického bydlení. Na závěr si uvádíme některé možné další nástroje včetně daňových úlev.

Poslední kapitola se zabývá současnou bytovou politikou v ČR. Nejprve zde čtenář nalezne část, věnovanou naplnění cílů předešlé koncepce bytové politiky z roku 1997, a poté již charakteristiku současné bytové koncepce, rozdělenou na 2 části – střednědobou koncepci bytové politiky do roku 2010, a krátkodobý realizační program na příští 2 roky.
Ke stažení: Petr Řehoř
Říjen 2023
poútstčtsone
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY