Detail práce

Výpočet komparátoru veřejného sektoru jako součást metodiky vyhodnocení vhodnosti aplikace Public Private Partnership do projektů veřejné infrastruktury.

Autor: Mgr. Marie Kubešová
Rok: 2007 - letní
Vedoucí: † prof. Ing. Michal Mejstřík CSc.
Konzultant:
Typ práce: Diplomová
Finance, finanční trhy a bankovnictví
Jazyk: Český
Stránky: 100
Ocenění: Pochvala děkana Fakulty sociálních věd za vynikající diplomovou práci.
Odkaz:
Abstrakt: Komparátor veřejného sektoru (PSC - Public Sector Comparator) je součástí metodiky vyhodnocení vhodnosti aplikace spolupráce veřejného a soukromého sektoru (PPP - Public Private Partnerhip) v projektech veřejné infrastruktury. Využití komparátoru představuje způsob pro prokázání hodnoty za peníze a očekávaných úspor projektu (Value for Money).

PSC představuje hypotetické čisté současné náklady životního cyklu požadovaného projektu upravené o rizika v případě, že by projekt byl financován, vlastněn a implementován veřejným sektorem. PSC je vyjádřen jako očekávané cash flow projektu s aplikací specifické diskontní sazby pro požadovanou délku kontraktu. Sestavení komparátoru veřejného sektoru je doporučeno provést k prověření varianty zajištění projektu soukromým sektorem, zda soukromé nabídky nabízí lepší hodnotu za peníze ve srovnání s provedením projektu veřejnou zakázkou.

Tato diplomová práce představuje komponenty PSC a diskutuje aspekty komparátoru veřejného sektoru, a dále je zde provedena podrobná kalkulace komparátoru veřejného sektoru pro ilustrativní příklad hypotetického projektu „Administrativní budova úřadu“.
Ke stažení: Diplomová práce Marie Kubešová
Červen 2023
poútstčtsone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY