Detail zprávy

IES součástí Týdne akademie věd - přijďte na přednášku!

03.11.2021

Do programu listopadového Týdne Akademie věd se letos zapojí také Institut ekonomických studií FSV UK:
V budově Opletalova proběhne veřejně přístupná přednáška našeho kolegy Jiřího Kukačky na téma "Ekonomie, emoce a iracionalita."

  • Kdy? Ve čtvrtek 4.11. od 18:00 do 19:30 
  • Kde? V učebně č. 314, budova IES, Opletalova 26
  • Jak? Akce je plánována prezenční formou s aktivním zapojením publika (přednášet se bude v českém jazyce a budete moci odpovídat na otázky přednášejícího přes své mobily). Prosíme o dodržení platných opatření, tedy účast v respirátoru třídy FFP2.
    U vstupu do budovy budeme podobně jako u vstupu do kina nebo divadla kontrolovat bezinfekčnost dle systému O-N-T (očkování - prodělaná nemoc- negativní test - detaily ZDE). Děkujeme vám za pochopení a spolupráci. 
  • O čem?  V únoru 2020 se světové akciové trhy propadly během měsíce o více než 33 %, aby se již v srpnu zotavily do původních hodnot. Šlo o největší krach od gradace globální finanční krize v letech 2008 a 2009, kdy hodnota amerického trhu spadla za půl roku téměř na polovinu. Dokáže moderní ekonomie vysvětlit a modelovat podobné extrémní jevy? Jsou investoři skutečně tak racionální, jak mnohé finanční modely předpokládají? A kolikrát více člověka mrzí ztráta než jej potěší zisk stejného množství peněz?

Budeme rádi, když přijdete a dáte vědět také svým přátelům a známým z řad veřejnosti nebo zájemcům o studium ekonomie u nás. 

Sledujte také náš Facebook, kde brzy zveřejníme další podrobnosti. 

Těšíme se na vás!

Autor - Barbora Holková

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance