Detail zprávy

Barbara Pertold-Gebicka píše pro Aktuálně.cz o příčinách platové nerovnosti

22.10.2021

Na 24.10. letos připadá den, od něhož až do konce roku ženy v České republice pomyslně pracují zadarmo, vezmeme-li v potaz takzvanou gender pay gap. Znamená to, že by Češky musely pracovat o 69 dní déle než Češi, aby si v průměru vydělaly stejně jako muži. Redaktorka Clara Zangová věnovala u této příležitosti tématu článek na serveru Aktuálně.cz. Jedna z přizvaných odbornic, naše kolegyně Barbara Pertold - Gebicka v něm na základě svých výzkumů upřesňuje, jak u nás situace na trhu práce skutečně vypadá, v čem mají zaměstnané Češky specifické výhody a nevýhody a co by pomohlo situaci na trhu zlepšit do budoucna. 

Ačkoli v Evropské unii sice existují země, kterým se podařilo mzdovou nerovnost srazit i na pět procent, ve většině zemí se stále pohybuje okolo 10 až 14 procent. Evropský statistický úřad Eurostat uvádí, že průměrný rozdíl ve mzdách žen a mužů (tedy tzv. gender pay gap) činí v České republice 18,9 procenta. Tuzemsko se tak řadí k nejhorším v unii.

Podle Barbary Pertold-Gebické bychom se však měli více než na pay gap - celkový rozdíl v ročních příjmech - soustředit na tak zvaný wage gap - rozdíl v hodinové mzdě za stejnou práci. Ten by na trhu práce neměl být přítomný, protože indikuje diskriminaci na základě pohlaví. Rozdíl v hodinové mzdě za stejnou práci mezi muži a ženami se sice postupně zmenšuje a dá se předpokládat, že tento trend bude pokračovat, podle naší kolegyně už ale spíše zpomaluje.

V článku naše kolegyně zmiňuje i další faktory, které k obtížnější situaci žen na trhu přispívají -  menší dravost a sebevědomí žen při hledání zaměstnání i vyjednávání o mzdě, stále ještě společensky silně zažitý tlak na péči žen o rodinu, zároveň ale možnost "dovolit" si vydělávat méně, mezi škodlivými faktory jmenuje i úskalí zkrácených úvazků v současné podobě i dlouhou rodičovskou dovolenou a obtížný návrat po ní na trh práce i k adekvátnímu (ne-juniornímu) platovému ohodnocení. Reforma původně dlouhé rodičovské dovolené již proběhla například v Německu, kde jsou po deseti letech výrazné změny v zaměstnanosti žen i celospolečenském přístupu k rodičovství znatelné. V Česku by podle naší kolegyně pomohla zejména změna pohledu na mateřské školy a zejména dětské skupiny. 

Ve svých příspěvcích vycházela Barbara Pertold-Gebicka mj. z výzkumu o návratu žen do pracovního procesu po mateřské dovolené "Parental leave length, social norms, and female labor market re-entry frictions", na kterém spolupracovala s naším absolventem Vojtěchem Bartošem. Více o tomto tématu si můžete připomenout také v záznamu loňského rozhovoru pro Radio Prague International v anglickém jazyce zde. 

Foto: Shutterstock

Autor - Barbora Holková

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance