UCLA Anderson Review prezentuje výzkum Martina Gregora

26.01.2022

O výzkumu našeho kolegy Martina Gregora na téma správních rad a investic firem píše článek v UCLA Anderson Review, které vydává University of California (UCLA). Michael Totty, bývalý redaktor Wall Street Journal, v článku vysvětluje nejdůležitější výsledky výzkumu a konkrétně rozebírá přínosy skeptických správních rad ohledně rozhodování o investicích. Článek dále diskutuje, nakolik nominace konzervativních členů do správní rady naruší rozhodování o běžných investičních projektech a jaká je optimální podoba správní rady. Výzkum ukazuje, že optimální správní rady jsou buď neutrální anebo relativně silně (ale nikoli extrémně) skeptické vůči návrhům managementu.

Výzkum je společnou prací Martina Gregora a Beatrice Michaeli (UCLA). Jeho nejnovější verze je k dispozici na SSRN. Prezentován byl v poslední době na seminářích na předních světových pracovištích, včetně Chicago Booth School of Business, Yale School of Management a NYU Stern School of Business.

Autor - Barbora Holková

Česká Spořitelna