Detail práce

Hodnocení významnosti firmy na trhu

Autor: Bc. Martin Krejčí
Rok: 2011 - letní
Vedoucí: Ing. Monika Hollmannová
Konzultant:
Typ práce: Bakalářská
Jazyk: Český
Stránky: 73
Ocenění:
Odkaz:
Abstrakt: V moderní době dvacátého prvního století se svět v převážné části spoléhá na hodnocení rŧzných ekonomických prvkŧ a jevŧ externími firmami. Jako příklad mohu uvést ratingové agentury se svými stupni spolehlivosti pro banky, nebo pro hodnocení schopnosti splatit veřejné dluhy, výši státních daní a cel. Dále také vydávání publikací s žebříčky nejlepších firem dle tržeb renomovanými časopisy, atp. Pro tyto typy hodnocení se používá složitých systému algoritmŧ a statistických údajŧ.
K vytvoření této bakalářské práce jsem se inspiroval hodnocením dŧležitosti internetových stránek tzv. „page rank“, který přiřazuje jistou hodnotu dané stránce podle její dŧležitosti a validity vzhledem k hledanému výrazu. Tím také určuje spolehlivost a návštěvnost dané stránky, což mŧžou využívat například reklamní agentury při hodnocení smysluplnosti umístění reklamy na těchto stránkách.
Touto prací bych se chtěl pokusit předložit a ověřit hypotézu, že existuje určitá konečná množina validních indikátorŧ pro určení spolehlivosti, solventnosti nebo třeba „trvanlivosti“ firmy, takzvaný „Firm-rating“. Hlavní obsah práce je zaměřen na výčet vybraných indikátorŧ a odŧvodnění jejich dŧležitosti. V závěru práce také budu vést úvahu nad existencí hodnocení pomocí Firm-ratingu, který by byl vhodný pro použití na tuzemském trhu. Mojí inspirací jsou již existující finanční hodnocení firem.
Říjen 2023
poútstčtsone
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY