Detail práce

Reformy penzijních systémů v zakládajících státech EU

Autor: Bc. Lukáš Platil
Rok: 2011 - letní
Vedoucí: PhDr. Petr Hedbávný
Konzultant:
Typ práce: Bakalářská
Jazyk: Český
Stránky: 82
Ocenění: Pochvala děkana Fakulty sociálních věd za vynikající výkon u státních zkoušek.
Odkaz:
Abstrakt: Práce se zabývá důchodovými systémy Německa, Francie a Itálie. Hlavním předmětem práce je popis reforem těchto systémů v posledních dvaceti letech – jedná se o popis důvodů vedoucích k reformám, samotných reforem a výhledů do budoucna. Kromě toho se práce zabývá i valorizačními postupy v těchto zemích a zkoumá relevanci užívání indexu spotřebitelských cen pro tyto účely.
Práce se skládá ze tří hlavních částí. V první části jsou stručně popsány současné důchodové systémy v daných zemích. V druhé části jsou popsány důvody vedoucí k nutnosti reforem – rostoucí finanční náročnost systémů mj. kvůli demografickým trendům a vývoji na trhu práce. Dále je předložen výčet hlavních bodů reforem za posledních dvacet let, jejichž hlavním cílem byla finanční konsolidace a přesun k vícepilířovému nastavení systému. Obsaženo je i hodnocení přetrvávajících problémů a nutnosti pokračování reforem v budoucnu.
Ve třetí části jsou popsány možnosti valorizace penzí a valorizační postupy v daných zemích. Zároveň je diskutována relevance indexu spotřebitelských cen pro měření růstu životních nákladů důchodců – zda je tento index obecně dobrým měřítkem růstu životních nákladů a zda je správné užívání agregovaného indexu jen pro určitou skupinu lidí. Součástí této části práce je i vlastní analýza rozdělení inflace v populaci na datech z Německa, Francie a Itálie.
Ke stažení: Bakalářská práce Platil
Říjen 2023
poútstčtsone
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY