Detail práce

Investování na environmentálních trzích

Autor: Mgr. Zuzana Tothová
Rok: 2007 - letní
Vedoucí: † prof. Ing. Michal Mejstřík CSc.
Konzultant:
Typ práce: Diplomová
Finance, finanční trhy a bankovnictví
Jazyk: Anglicky
Stránky: 102
Ocenění: Pochvala děkana Fakulty sociálních věd za vynikající výkon u státních zkoušek a za vynikající diplomovou práci.
Odkaz:
Abstrakt: Environmentální trhy jsou tématem, které je opomíjeno akademickým sektorem nejen v České republice, ale i v zahraničí. Téma představuje novou oblast pro vědecké zkoumání, což má za následek obecné nedostatky v terminologii. Pro účely této práce jsme si environmentální trhy definovali jako sektor společností obchodovaných na veřejných trzích, které dodávají ekologicky „čistší“ a efektivnější produkty a služby v sektoru energetiky, vodohospodářství a zpracování odpadů. Každý z těchto segmentů je zvlášť zkoumán, s důrazem na jeho business model a faktory, které ovlivňují jeho úspěšnost.
Zkoumali jsme investiční nástroje, které investorům umožňují využít růstového potenciálu tohoto sektoru, přičemž jsme se zaměřili zejména na evropské environmentální podílové fondy. Zajímali jsme se o jejich profil výnosu a rizika a empiricky jsme testovali, zda tyto fondy překonaly během posledních pěti let výkonnost akciových trhů. Nakonec jsme analyzovali potenciální rizika spojená s investováním na environmentálních trzích.
Ke stažení: Diplomová práce Zuzana Tothová
Srpen 2022
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
Česká Spořitelna
EY